10 způsobů, jak vám nástroj pro navrhování kabin pomůže vytvořit dokonalý výtah pro vaši budovu

10 způsobů, jak vám nástroj pro navrhování kabin usnadní vytvoření dokonalého výtahu pro vaši budovu

Elevator car designers: let me tell you how you can boost your creative process by using KONE online tools to create precisely the elevator interior design that will complement your overall vision.

Vítejte u mého třetího blogu o online nástrojích pro plánování a projektování společnosti KONE. Jste stále tady, takže si myslím, že mám vaši pozornost.

Dobře! Nyní si povíme něco o estetice. Toto téma by mělo být přímo pro vás.

Minule jsem se věnoval oříškům a šroubům plánovacího procesu a mnoha způsobům, kterými vám KONE Elevator Planner, KONE Escalator Planner a KONE Car Designer mohou usnadnit život tím, že počítají za vás a uvolňují vaši energii pro nápaditější fáze navrhování budovy.

Tentokrát se ponořím hlouběji do designérského světa a podělím se s vámi o to, jak vám KONE Car Designer může pomoci realizovat vaši kreativní vizi tím, že vám umožní pohrát si s různými barvami, materiály, funkčními řešeními, osvětlením a dalšími stylovými možnostmi.

Tento nástroj, který je k dispozici jako webový nástroj i mobilní aplikace, vám nejen umožní kombinovat hotové alternativy z nabídky designu společnosti KONE - která je nejrozsáhlejší a nejflexibilnější na trhu -, ale také vám s velmi vysokou mírou přesnosti poskytne předobraz kompletního uživatelského prostředí.

Můžete doslova vidět, cítit a naplánovat, jak se váš výtah bude hodit do vaší budovy a jaký bude pocit z jízdy ve vašem budoucím výtahu.

Nabízí kompletní 3D zobrazení, kvalita vizualizace je skvělá a nástroj funguje hladce a rychle na vašem počítači, telefonu nebo tabletu. KONE Car Designer je jediným skutečným nástrojem pro 3D navrhování výtahů, který je v současné době na trhu k dispozici.

Takže, bez dalších okolků, pojďme se pustit do vizualizace!

Vytvoření dokonalého výtahu

Car Designer vám poskytne předobraz kompletního uživatelského prostředí s velmi vysokou úrovní přesnosti.
Car Designer vám poskytne předobraz kompletního uživatelského prostředí s velmi vysokou úrovní přesnosti.

Každý výtah má svůj vzhled, který vytváří hodnotu... nebo také ne... podle okolností.

Vše záleží na tom, jak moc se při návrhu přemýšlí a pracuje. Váš výtah může být stylovou ozdobou, která dotváří "wow" efekt vaší budovy - takříkajíc třešničkou na dortu - nebo může být nepřívětivou, klaustrofobickou ocelovou krabicí, která návštěvníkům kazí zážitek při přechodu z haly do dalších pater.

Nemá smysl rozhazovat rukama a říkat: "Ale já jsem si neuvědomil, že to nakonec bude vypadat takhle". To není platná výmluva, protože nástroj KONE Car Designer vám PŘESNĚ ukáže, jak bude váš výtah vypadat a zda se hodí ke stylu vaší budovy.

Samozřejmě existují určité projekty, u kterých se návrh výtahu točí kolem funkčních priorit. Například v nemocničních zařízeních je vzhled výtahu méně důležitý než otázky, jako je odolnost, hygiena a snadno čistitelné komponenty a materiály. V budovách určených pro skupiny osob, jako jsou starší lidé nebo osoby se zrakovým postižením, je důležité zajistit vysoký kontrast mezi různými prvky, aby se usnadnila navigace. Ne vždy jde o to, aby věci vypadaly hezky - někdy je na prvním místě funkce a to, co vyhovuje cílové skupině.

V jiných projektech jde zase spíše o to, aby uživatelé získali špičkový uživatelský zážitek, který podpoří image nebo značku společnosti.

Bez ohledu na to, o který případ se jedná, můžete pomocí nástrojů KONE Car Designer prozkoumat, otestovat a definovat, zda váš výtah splňuje vaše potřeby a podporuje požadované funkce.

Volba je tedy na vás. Chcete nabídnout optimální funkční zážitek, nebo polovičatý kompromis? Chcete podkopat estetickou přitažlivost své budovy výtahem, který přináší "meh" zážitek, nebo chcete pozvednout svůj design začleněním prvků, které posunou vaši kreativní vizi na vyšší úroveň?

Nástroje KONE Car Designer lze použít v kterékoli fázi procesu navrhování, plánování a nákupu zařízení pro nové i stávající budovy. Nabídka společnosti KONE zahrnuje nepřeberné množství produktů, které jsou vhodné pro novou výstavbu, kompletní výměnu, nebo dokonce jen pro obnovení vizuální podoby stávajícího výtahu.

Zde se dozvíte, jak vám může pomoci KONE Car Designer.

1. Kde mám začít? Nechte se inspirovat tímto nástrojem!

Car Designer vám pomůže najít správný směr pro váš návrh.
Car Designer vám pomůže najít správný směr pro váš návrh.

V raných fázích návrhu a plánování konceptu vám KONE Car Designer pomůže prozkoumat různé alternativy - jinými slovy, ukáže vám, co je možné a z jakých možností si můžete vybrat. To lze pohodlně provést pomocí hotových designových motivů KONE, které nabízejí příklady skvěle vypadajících interiérů výtahů ve třech kategoriích. Je tu "Natural Wellness", která zdůrazňuje přírodní materiály a atmosféru inspirovanou přírodou. Je zde "Creative life", která akcentuje osvěžující, energizující atmosféru. A pak je tu "Moderní dědictví", které kombinuje současné trendy s místním dědictvím. Použití těchto témat je snadný způsob, jak začít hledat správný směr pro váš design. V navazujících fázích můžete měnit a upravovat detaily podle svého vkusu a potřeb.

2. Nebo si to udělejte sami... ve 3D

Rozsáhlý výběr vzorů, barev a materiálů společnosti KONE je velmi přizpůsobivý, takže snadno najdete kombinaci, která odpovídá vašim představám, ať už je požadovaný efekt jemný nebo výrazný. Pro designéry, kteří dávají přednost volnému stylu, je však další alternativou začít s čistým štítem a navrhnout výtah zcela od začátku. Pokud zvolíte tuto možnost, můžete pomocí nástroje sestavit svůj výtah od začátku do konce podle vlastních preferencí a vidět, jak se váš návrh kousek po kousku zhmotňuje ve 3D přímo před vašima očima.

3. Materiály dělají rozdíl

Tento nástroj vám pomůže vybrat správné materiály, které vyhovují jak vašim architektonickým představám, tak i požadavkům na bezpečnost a ochranu zdraví.
Tento nástroj vám pomůže vybrat správné materiály, které vyhovují jak vašim architektonickým představám, tak i požadavkům na bezpečnost a ochranu zdraví.

Materiály, které zvolíte pro stěny a strop, budou mít samozřejmě velký vliv na to, jak bude váš výtah nakonec vypadat. KONE Car Designer vám nabízí širokou škálu alternativ, ze kterých můžete vybírat, a můžete svůj výběr doladit až do tak drobných detailů, jako je povrchová úprava stropu a barvy žárovek. Nástroj vám nejen pomůže navrhnout interiér kabiny, který bude dokonale odpovídat vaší architektonické vizi, ale také vám pomůže vybrat materiály, které se snadno čistí a udržují, včetně inovativních povrchů proti otiskům prstů a antibakteriálních povrchů.

4. Vlastní signalizace a high-tech řízení cílové destinace

Funkční a vizuálně přitažlivá signalizace může mít překvapivě velký vliv na uživatelský zážitek. Společnost KONE nabízí širokou škálu možností signalizace, které zajišťují jasné vedení a snadné používání. Patří sem zařízení pro zapuštěnou i povrchovou montáž, která vyhoví jakékoli vizi designu, včetně prvků odolných proti vandalismu a možností pro zrakově postižené. Můžete si vybrat, zda chcete mít v kabině jednu sadu tlačítek, nebo až čtyři sady na různých místech. Nebo pokud dáváte přednost špičkovým technologiím, můžete se rozhodnout pro systém ovládání v místě určení, který uživatelům umožňuje vybrat si podlaží přímo z vnějšího ovládacího panelu nebo pomocí mobilní aplikace.

5. Nechte svůj design zazářit s působivým osvětlením

Zlepšete budoucí uživatelský zážitek testováním různých možností osvětlení, abyste určili nejlepší atmosféru.
Zlepšete budoucí uživatelský zážitek testováním různých možností osvětlení, abyste určili nejlepší atmosféru.

Jestli je něco, co může naprosto zničit skvělý design, je to špatné osvětlení. Nástroje KONE vám pomohou vytvořit tu správnou atmosféru tím, že vám umožní vyzkoušet, jak různé barvy a světelné efekty ovlivní váš design. Vyzkoušejte a přesvědčte se sami, jak lze kombinovat rozptýlené, přímé a nepřímé osvětlení, abyste dosáhli inspirativních, energizujících nebo uklidňujících efektů.

6. Poslední tečku může dodat obrazovka infotainmentu!

Infotainment obrazovky KONE jsou skvělým způsobem, jak pobavit a informovat cestující, protože umožňují majitelům budov sdílet plně přizpůsobitelný multimediální a webový obsah nebo dokonce sdílet bezpečnostní informace a informace týkající se budov v kabinách výtahu. Ostrý a jasný displej infotainmentu ve výtahu také dodává atraktivní finální podobu designu kabiny. Vyzkoušejte a podívejte se, jak by obrazovka vypadala ve vašem výtahu!

7. Funkční detaily pro speciální cílové skupiny

Také otázky přístupnosti a bezpečnosti lze snadno naplánovat pomocí programu KONE Car Designer, který vám pomůže rozhodnout o důležitých detailech, jako je například to, zda a kam umístit v kabině madla, zda je třeba do výtahu umístit zvedací sedadlo, aby si starší cestující mohli během jízdy výtahem odpočinout, a zda a kam umístit zrcadla pro bezpečný výjezd vozíčkářů. Všechny tyto prvky mají vliv jak na funkčnost, tak na vizuální dojem výtahu.

8. Krásná kabina.. ale přistání se také počítá!

Prohlédněte si předem možnosti designu, které vám pomohou propojit vestibul budovy s vizualizací podlaží.
Prohlédněte si předem možnosti designu, které vám pomohou propojit vestibul budovy s vizualizací podlaží.

Rozsah aplikace KONE Car Designer se neomezuje pouze na interiér kabiny výtahu. Nástroj nabízí také výběr vizuálních prvků, které vylepšují design výtahové nástupní stanice. To není zanedbatelná záležitost, protože nástupiště určuje, jak výtah zapadá do vizuální podoby haly a podlaží budovy.

9. Importování detailů na základě požadavků zákazníka

Pokud v široké nabídce společnosti KONE nenajdete přesně ty povrchové úpravy nebo detaily, které hledáte, můžete použít funkci vlastního materiálu a importovat a navrhnout vlastní povrchové úpravy stěn a podlah výtahu. Můžete dokonce importovat speciální materiály pro stěny a podlahu nástupiště, aby vnější vzhled výtahu vizuálně ladil s okolím.

10. Hotovo... Nyní se podělte o svou vizi!

Když je návrh hotový, můžete jednoduše vyjmout návrhovou dokumentaci a odeslat ji ostatním zúčastněným stranám k připomínkování a schválení. Můžete je dokonce předat dodavatelům a zahájit výběrové řízení. Nebo ještě lépe, můžete sdílet odkaz přímo v nástroji, aby si ostatní uživatelé mohli prohlédnout 3D verzi vašeho návrhu a v případě potřeby upravit jeho prvky. Takto hluboká úroveň digitální spolupráce při navrhování výtahů je nyní možná - a to pouze s nově rozšířenými nástroji KONE Car Designer.

A ještě něco: design výtahů KONE třídy DX (Digital Experience) nedávno získal čtyři ocenění v renomované soutěži Red Dot Award Product Design. Kolekce interiérů výtahů KONE DX Class a koncept digitálního zážitkového výtahu KONE DX Class byly oceněny za vynikající designové vlastnosti, inovativnost a chytré prvky.

Stručně řečeno: KONE rozumí designu.

Připojte se ke mně opět příště, kdy se s vámi podělím o to, co říkají vaši kolegové, kolegové architekti a designéři, o online plánovacích a návrhových nástrojích společnosti KONE.


Aleksi M

Sdílet tuto stránku

Cookies

Cookies používáme k optimalizaci funkčnosti stránek a k tomu, abychom vám při procházení naší stránky poskytli co nejlepší zážitek. Pokud vám to vyhovuje a přijímáte všechny soubory cookies, jednoduše klikněte na tlačítko „Souhlasím“. Víc informací najdete v prohlášení o ochraně osobních údajů.