Narodowy Stadium

Díky vlnité fasádě z červených a bílých pruhů Narodowy Stadium připomíná polskou vlajku, stadion neni jen vizuálně přitažlivý, ale má i velmi pokročilé eko-efektivní funkce.

Specifikace
Rok 2011
Místo Varšava, Polsko
Řešení 23 speciálních výtahů KONE MonoSpace® (včetně čtyř požárních výtahů), 16 výtahů KONE MonoSpace®, 22 eskalátorů KONE ECO3000® (vnitřní), 9 eskalátorů KONE ECO3000® (venkovní), KONE E-Link™ monitorovací systém, KONE Care™ servis

People Flow

Jeden den je plný a další zase prázdný, tomu se musejí sportovní stadiony se musí přizpůsobit. Poté, co fanoušci odjedou domů eko-efektivní stadion přejde dorežimu spánku.

Pomocí zatahovací střešní krytiny se kapacita dá zvýšit až na 60 000, tento multifunkční stadion se stal součástí Polského Národního Sportovního Centra, neprobíhají zde jen fotbalová utkání, ale i řada sportovních událostí a jiných akcí.

Inteligentní stadion

Úzce jsme spolupracovali s architekty a dodavetely v počáteční fázi plánování.

Umístění dostatečný počet výtahů eskalátorů na vyhrazených trasách minimalizuje přetížení a rizika způsobená pohybem velkého davu komplexem. Museli jsme pracovat rychle a efektivně, protože eskalátory museli být nainstalovány dříve než střecha. Dodržovali jsme přesný harmonogram a nabídli pohodlné kaskádové řešení.

Narodowy Stadium je poslední z řady ekologických stadionů, které se v poslední době začli stavět po celém světe. Stadion nenabízí jen hezký design, ale i pokročilé eko-efektivní funkce. Ty zahrnují detekci cestujících a pohotovostní režim eskalátoru, který je doporučen pro použití na stadionu, kde je cyklus krátký, ale s maximálním zatížení. Po odchodu všech návštěvníků, stadion přejde do režimu spánku než začne další událost.

Nízká spotřeba energie při provozu a spuštění zařízení zajišťuje úsporu v každé situaci.

"Prodloužením zábradlí se stane eskalátor bezpečnější. Cestující mohou snadno uchopit zábradlí ještě před nastoupením na eskalátor," říká KONE Business Development Director Janusz Bernfeld.