Obytný dům, Calle Calatrava 13

Staří obyvatelé historické budovy Calle Calatrava 13 v centru Madridu, museli bolestivě chodit po schodech. Nyní s novým výtahem mají kliv v duši a nalezenou nezávislost.

Specifikace
Rok 2010
Místo Madrid, Španělsko
Řešení Výtah KONE MonoSpace® a KONE Care™ servis

Kvalitní život

Calle Calatrava 13 je krásný příklad španělské bytové architektury z počátku 20. století, ale starší obyvatelé této historické budovy v centru Madridu museli težce chodit po schodech. Výtah byl nainstalován na žádost obyvatel, kteří museli spoléhat na sousedy při plnění každodenních úkolů jako nakupování nebo vynášené odpadků.

Zachování historie

Pro minimalizování dopadu moderního výtahu na architektonické dědictví budovy,  nainstalovali jsme výtah KONE Monospace® v centrálním nádvoří.

Na budově proběhla výstavba šachty a také jsme zlepšili elektrický systém budovy, aby bylo možné dodat výtahu více energie.

V rezidenci Calatrava 13 řešíme veškeré servisní práce, a tím zajišťujeme stálou vysokou kvalitu života v centru Madridu.

"Tento výtah dobře ladí se stávajícími prvky architektury budovy. Estetická volba byla určitě správná, "říká Hector Salas de la Hera, jeden z obyvatel a projektový architekt.