One New Change

Tato budova se střechou ve tvaru koňské podkovy se může pochlubit výhledem na Katedrálu svatého Pavla.

Specifikace
Rok 2010
Místo Londýn, Velká Británie
Řešení 6 výtahů KONE MiniSpace™, 2 venkovní scénické výtahy KONE MiniSpace™, 5 osobních výtahů KONE MonoSpace®, 9 nákladních výtahů KONE MonoSpace®, 5 požárních výtahů KONE MonoSpace®, 2 výtahy pro cyklisty KONE MonoSpace®, 3 speciální výtahová platforma, 11 eskalátorů KONE E3C, 2 E3H externí eskalátory, KONE E-Link™ monitorovací systém, KONE Care™ servis

Úspěch

Venkovní scénický výtah v obchodním centru One New Change v centru Londýna nenabízí jen skvělý výhled na architektonické pamětihodnosti města Londýn. Také transportuje tisíce návštěvníků každý den.

Jeden z největších nákupních center v londýnské "City". One New Change je směs obchodních a kancelářských prostorů v londýnském finančním centru.

Integrita designu

Stavba venkovních scénických výtahů znamenala pro nás výzvu jak v designu tak v inženýrství. Výtah je ukotven v ocelové konstrukce, aby vydržel jakékoliv počasí.

Použili jsme nepromokavý vchod a speciální prosklený přístřešek. Speciálně navržené a nadrozměrné kabiny jdou obloženy sklem a nerezovou ocelí. Vlastní-navrženy, nadrozměrné auta jsou obloženy skla a nerezové oceli. Všechny kabiny jsou vybaveny záchranným systémem, který při záchraně využívá sousední výtah.

Protože budova skleněnou fasádu, která byla postavena v několika fázích, montážní práce  vyžadují flexibilní plánování.

Nová výstavba v historické čtvrti vytvořila další výzvu. Narazili jsme na speciální plánování a územní omezení při instalaci výtahů a eskalátorů.