The Shard

Vizuálně ohromující exteriér komplexu Shard změnil panorama Londýna.

Specifikace
Rok 2012
Místo Londýn, Velká Británie
Řešení 15 výtahů KONE MiniSpace™, 2 výtahy KONE MonoSpace®, 13 výtahů KONE DoubleDeck, 3 výtahy KONE hydraulických, 3 eskalátory KONE TransitMaster™ 150, 2 eskalátory KONE EcoMaster™ 130 , 5 výtahů KONE JumpLift pro použití stavby

Nové panorama

Shard přináší nový prvek do již slavného panorama města. Tento multifunkční komplex je nejvyšší budova v Západní Evropě, která dvakrát převyšuje výšku ruského kola London Eye.

Inovativní instalace

Použili jsme naše inovativní řešení KONE JumpLift; Poprvé byla tato technologie použita ve Velké Británii. KONE JumpLift je výtah pro použití stavby, který nahrazuje klasická vnější zdvihadla.

Pracovníci stráví méně času čekáním na výtah a více času stráví prací. Výtah JumpLift  je bezpečnější a je schopnost pracovat ve všech povětrnostních podmínkách. Výsledkem je rychlejší stavba budovy a její předání zákazníkovi.


Také jsme přispěli k efektivnímu pohybu lidí, díky našemu DoubleDeck (dvoupodlažní) výtahu poháněným energeticky úsporným zdvihacím motorem KONE EcoDisc®. Dvě kabiny ve stejné šachtě vytváří významné úspory prostoru a zvyšují kapacitu manipulačního provozu v této výškové budově.

"Technologie JumpLift je základem naší strategie. Rychlá a efektivní přeprava osob a materiálu při nejvyšší bezpečnost," říká Tony Palgrave, Construction Director pro Mace.