Makkah Clock Royal Tower Hotel

Ve srovnání se vším na světě, Makkah Clock Royal Tower Hotel se dá popsat jen v superlativech: nejvyšší hotel, nejvyšší věž s hodinami, největší ciferník, největší vnitřní prostor.

Specifikace
Rok 2012
Místo Mekka, Saudská Arábie
Řešení Věž s hodinami - 89 výtahů KONE MiniSpace™, 5 výtahů KONE MonoSpace® speciálních, 16 vysoce efektivních eskalátorů KONE Transvario pro těžký provoz; Podium - 75 výtahů KONE MiniSpace™, 4 speciální výtahy KONE MonoSpace®, 111 vysoce efektivních eskalátorů KONE Transvario pro těžký provoz; Přilehlé věže - 10 výtahů KONE MiniSpace™, 2 výtahy u přistávací plochy pro vrtulníky, 6 vysoce efektivních eskalátorů KONE Transvario pro těžký provoz

Royal Landmark

Svaté město Mekka v Saúdské Arábii je domovem největší mešity na světě, Masjid al Haram. Mešita pojme až 600 000 lidí a dokáže ubytovat dalších milion lidí.

Mekka Clock Royal Tower Hotel nabízí kvalitní ubytování a rekreaci pro návštěvníky mešity, která se nachází přímo vedle hotelu. Konstrukce se skládá ze sedmi věží, které obklopují pódium. V jednom ze svých nejvelkolepějších projektů jsme dodali řešení People Flow®, jako žádní jiné.

75,000 lidí stále v pohybu

Návštěvníci Mekky se modlí pětkrát denně. Cílem je zajistit, aby 75,000 lidí mohlo opustit všech 7 budov v organizovaném davu v každý modlitební čas.

To vyžaduje důkladnou studii pro optimální přepravu lidí, což má za následek mimořádné množství zařízení. Kromě toho jsme zavedli speciální kontrolní skupinový software s umělou inteligencí, která je se chopná učit a sledovat lidské zvyky.


Také jsme vybudovali silný tým nejlepších odborníků z celého KONE. Nemyslím si, že jsme někdy prošli tak přísnému procesu návrhu, který trval zhruba 15 měsíců.


KONE již výbavu v mešitě Masjid al Haram. Naše eskalátory se ukázaly být velmi spolehlivé, a poskytují nejvyšší kvalitu.

"Není nic, co by pro nás bylo větší výzvou. Když jste v mešitě během dopravní špičky, vše, co vidíte jsou řeky lidí, kteří jedou nahoru nebo dolů po eskalátorech," vysvětluje Tarek Elnaggar, Senior Vice President v KONE, který byl regionálním ředitelem pro KONE Střední Východ v průběhu projektu.