Tour First

Tour First je mrakodrap, který byl původně postaven v roce 1974 v obchodní čtvrti Paříže La Défense. Během třech desetiletí na něm proběhlo mnoho změn, včetně změny názvu z původního Tour AXA na Tour Fisrt.

Specifikace
Rok 2011
Místo Paříž, Francie
Řešení 18 výtahů KONE MiniSpace™, 2 nákladní výtahy KONE MiniSpace™, 1 výtah KONE MonoSpace®, 3 nákladní výtahy KONE MonoSpace®, 4 autovýtahy KONE MonoSpace®, 2 eskalátory KONE TravelMaster™ 110, KONE Polaris™ adresný systém řízení

Velkolepá transformace u řeky Sieny

Plán byl ambiciozní. Tour AXA, postavená v roce 1974 v obchodní části La Défense v Paříži. Po třech dekádách budova byla strhnutá dolů a okolo starých železných rámů byla postavena nová budova Tour First. Vše se stihlo za pouhý čtyři roky. Projekt vyžadoval excelentí týmovou práci a spolupráci mezi různými lidmi.

Vertikální pohyb

Tour First se nachází ve velmi rušné oblasti, kde neni snadný přístup do budovy. My jsme použili vekrtikální pohyb výtahu, kterou jsem snížili potřebný prostor pro zařízení. Nové výtahy byli umístěny do původních šachet. Aby se výtahy mohli pohybovat spolehlivě i ve vertikálním pohybu, naistalovali jsem KONE Polaris™ adresný systém řízení. Naše řešení poskytuje excelentní eko-efektivitu a současně dokáže přepravit skoro dvakrát více cetujících než původní řešení.

"Komunikace se společností KONE byla bez chyby." říká Jean-Marc Besson, Prezident společnosti Beacon Capital Partners France.